07.12.2021 09:53

Прозрачният е лош или не е мед, течният често е разтопен и затова канцерогенен

Видян 1963 пъти | Коментари 0
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Медът е нещо, с което сме свикнали отдавна, а всъщност твърде малко познаваме. За това ви представяме пореден лайфхак за тази храна, която става все по-актуална в студения сезон.


Първо трябва да бъдем наясно, че прозрачният мед, а мнозина от тях го предпочитат, пък купен от фермерски базар го смятат за възможно най-био- и органик, е или лош мед, или изобщо не е мед, а е просто захарен сироп. Уви, голяма част от продаваните под името „мед” продукти в магазините са точно такива, да не говорим за пакетчетата, които ни дават в заведенията за чая и кафето.


Писали сме го и преди, но изсипването на мед в топла напитка е ОПАСНО И СТАВА ДОРИ КАНЦЕРОГЕННО – РАКООБРАЗУВАЩО, АКО ТЕМПЕРАТУРАТА Е НАД 60 ГРАДУСА.  Тоест, пак не е мед. Лошото е, че много производители нарочно разтопяват с точно такава топлинна обработка захаросания и кой знае защо смятан за по-лош на вид истински мед.


Със същото разтопяване „възраждат” стария мед, а той не бива да се употребява, ако е на повече от 2-3 години, над 5 е чиста отрова. За нормалния срок на годност на други продукти четете утрешния ни лайфхак.


Най-общо правилото е, че евтиното не е добро – реалната пазарна цена на кило мед не може да бъде под 10-12 лв., ако е направен както трябва, разказа пред 19 минути опитният фермер – производител Красимир Жеков.


Трябва да се знае и простият факт, че около 50 процента от така наречения „купешки” от магазина е обилно захранен с антибиотици. Допълнително, от безразборното пръскане с отрови против вредители у нас, което не се контролира, даже във фермерския може да се съдържат опасни съставки.


 




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.

Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:

- Мадам, по слух ли паркирате?

към хороскоп хороскоп

близнаци