29.04.2009 14:15

Печалбата на France Telecom за тримесечието се сви с 4,4%

Видян 1793 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Третата по-големина телекомуникационна компания в Европа France Telecom SA сви печалбата си за първото тримесечие на 2009 г. с 4,4% заради разходите направени за закупуването на програмно оборудване за предоставяне на телевизионни услуги във Франция, съобщава агенция "Блумбърг".


Показателят EBITDA се е понижил до 4,3 милиарда евро в сравнение с 4,63 милиарда за януари-март 2008 г. Анкетираните от "Блумбърг" анализатори очакват по-малко съкращаване на EBITDA до 4,45милиарда евро. Приходите на компанията са спаднали с 2,6% до 12,69 милиарда евро. France Telecom промени метода за представяне на отчетността: сега се прави разбивка по страни и региони, а не както бе по-рано по направления на дейността. Резултатите от тримесечието "демонстрират устойчивостта на телекомуникационния отрасъл като цяло и на компанията в частност", отбеляза главният финансов директор на France Telecom Жерве Пелисьо. Акциите на компанията са поевтинели от началото на годината с 18%. Информацията е на БГНЕС.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Най-късият политически виц

 "Влезли в един бар Владо Николов журналистът, преподавателят, треньорът и финансистът…"

Виктор Димчев

към хороскоп хороскоп

водолей