Шестата фотоизложба „Виж София – променяме я заедно“ беше открита от председателя на Управителния съвет на КСБ инж. Илиян Терзиев и зам.-кмета на Столичната община Дончо Барбалов. Пред гостите на събитието инж. Терзиев сподели, че инициативата за изложбата е започнала преди 6 години заедно с кмета Йорданка Фандъкова. „Тогава не смятахме, че тя ще придобие такъв голям отзвук не само в строителните среди, но и сред гражданите на столицата. Надяваме се инициативата да продължи и занапред, за да може да показваме постиженията на българските строители, както и това, което се случва в София, и с какви темпове тя се променя”, каза председателят на УС на КСБ.
Той обясни, че в изложбата са представени обекти от целия строителен спектър – метро, ремонтирани улици и булеварди, нови сгради, обновени площади, санирани училища и детски градини. Инж. Терзиев посочи, че в изложбата са включени обекти, реализирани както с публични, така и с частни инвестиции. „Изборът не беше лесен - от над 100 обекта избрахме 60, които са на паната. Опитали сме се да представим най-доброто, което сме направили през годината. Всеки уважаващ себе си строител влага душата си в нещата, които прави. Във всеки един представен в изложбата обект са вложени душата и сърцето на изпълнителите”, подчерта инж. Терзиев.
Зам.-кметът Дончо Барбалов благодари на КСБ и на в. „Строител” за осъществяването на изложбата. „Ние виждаме едни прекрасни нови сгради, реновирани здания, производствени халета, паркове. Трябва да отдадем дължимото на строителите в навечерието на техния празник - Димитровден. Надявам се тази инициатива да продължи, за да може всички да видят какво се случва в нашия град и да знаят, че зад това стои много усилен труд от страна на общината и на строителите“, каза Барбалов и подчерта, че ако се експонират снимки на всички обекти, изпълнени от строителите през годините, експозицията ще стигне до Софийския околовръстен път.
Изложбата „Виж София - променяме я заедно“ е организирана от Камарата на строителите в България (КСБ) и вестник „Строител“, със съдействието на Столичната община. Традиционно тя е посветена на Деня на строителя – Димитровден. Изложбата е съставена от 60 пана с авторски творби на екипа на в. „Строител“ и въздушно заснети снимки с квадрокоптер (дрон) на знакови обекти, изградени в столицата. До 2 ноември включително гражданите и гостите на София ще могат да видят как градът се променя благодарение на реализацията на различните строителни проекти и съхраняването на културно-историческото ни наследство. И през тази година 60-те пана представят редица обновени улици и булеварди, санирани детски градини и училища, столичното метро, нови сгради, цветни мозайки, изградени или рехабилитирани паркове и зони за отдих, храмове и други красиви обекти в София.
Изложбата е осъществена с подкрепата на „Геострой” АД, „Джи Пи Груп” АД „Главболгарстрой Холдинг” АД, „Пайп Систем” АД и „Катрагруп” ЕООД.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Аз и членовете на ЦИК ще работим за ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и