Нивото на обезлесяване на Амазония е спаднало с 45 % и е на най-ниското си равнище от началото на мониторинга на процеса преди 21 години, съобщи БГНЕС, позовавайки се на бразилското правителство.
Според последни годишни данни, около 7 000 кв км са били разрушени между юли 2008 и август 2009 г. Спадът е чудесна новина за правителството в навечерието на срещата на върха в Копенхаген по климатичните промени. Според "Гринпийс" обаче все още се наблюдава твърде голямо обезлесяване и целите на правителството не са достатъчно амбициозни. Според Бразилската космическа агенция, която наблюдава процеса в Амазония, годишният процент на разрушаване е спаднал с 45 %. Приветствайки новината, президента Луис Инацио Лула да Силва описа това като "изключително" постижение. Според него климатичните промени са най-голямото предизвикателство пред съвременния свят. По време на предстоящия форум в датската столица бразилското правителство ще представи усилията си за намаляване на разрушението на Амазония като ключова част от стратегията му за борба с тези процеси.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Два часа, след като стана ясно, че ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…
Този ден е подходящ за бюджетиране и поставяне на нови