25.09.2008 10:33

Несезонно намаление

Видян 2690 пъти | Коментари 1
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

И слънчевите очила отдавна не са това, което бяха - защита срещу слънцето. Сега са просто защита – от другите, от лошо настроение (или самочувствие), от враждебността по принцип. Понякога не са дори и защита,а просто фукня. И затова може човек да си подари едни такива и в мрачно време.


Както и да е, някои от големите вериги оптики правят в този сезон правят намаления на аксесоара, въпреки че не им е висок сезон.


В”Джойоптикс” и в „Грандоптикс”намалението е с 30% до 30 септември. Стендовете не са така претъпкани, както през пролетта и началото на лятото, но все пак има достатъчно избор. В”Еврооптик” пък намалението е от 10 до 40%, без да е посочен срок, макар че това е задължително за намаленията поне според нормативите.


Що се отнася до процентите, вероятно големината им е преценена според сезонната мода и би трябвало – според качеството.


Ако не сте от тези, които си пазаруват в бутиците, значи (поне процентно) сте облагодетелствани.  Там има “промоции” от повече проценти - очила,които са стрували 25, сега струват само 10 лева.


Браво на вас, ако успеете да направите разлика между тях и онези, които по принцип са си 10-15 лева, без да са намалени, поради отминаването на слънчевите дни.


На сергиите, между другото, има и „намаления” на детски очила - също от 25 на 10 лева. И ако за себе си допускате все пак компромис с качеството на очилата, за децата изобщо недейте.


Установено е,че в детските очи попадат 75% от ултравиолетовите лъчи,докато за възрастните това са само 10%.


Може и да не ви е минавало през ум, но за децата е много важно да носят слънчеви очила и то качествени,защото наистина се нуждаят от защита от слънцето-истинското предназначение на тъмните очила.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.

към хороскоп хороскоп

везни