„България има надеждна, проверена и одитирана система за контрол на безопасността на храните. Констатацията я има в годишните доклади на Генерална дирекция САНКО „Здравеопазване и защита на потребителите" към Европейската комисия", заяви в Добрич бившият земеделски министър Нихат Кабил.
Системата е градена с години и това са РИОКОЗ, ветеринарните служби и други ведомства, каза Кабил. Според него проблемът е, че България няма национална единица или структура за управление на рисковете по веригата производство-продажба на храни, съобщи Дарик, цитирани от БГНЕС. По думите на Кабил тази единица би могла да анализира и оценява евентуалните рискове, както и да прави препоръки към производителите и търговците и към контролиращите органи. Важна функция на тази структура би била да подава информация за безопасността на храните към потребителите, смята Кабил. Липсата на подобна единица в България е посочена в докладите на ГД"САНКО". Нихат Кабил допълни, че например в Германия тази дейност се осъществява от специален научен институт.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Най-късият политически виц
"Влезли в един бар Владо Николов журналистът, преподавателят, треньорът и финансистът…"
Виктор Димчев