22.02.2009 13:29

Кабил: "Нуждаем се от система за анализ на рисковете в хранителната верига!"

Видян 2020 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

„България има надеждна, проверена и одитирана система за контрол на безопасността на храните. Констатацията я има в годишните доклади на Генерална дирекция САНКО „Здравеопазване и защита на потребителите" към Европейската комисия", заяви в Добрич бившият земеделски министър Нихат Кабил.


Системата е градена с години и това са РИОКОЗ, ветеринарните служби и други ведомства, каза Кабил. Според него проблемът е, че България няма национална единица или структура за управление на рисковете по веригата производство-продажба на храни, съобщи Дарик, цитирани от БГНЕС. По думите на Кабил тази единица би могла да анализира и оценява евентуалните рискове, както и да прави препоръки към производителите и търговците и към контролиращите органи. Важна функция на тази структура би била да подава информация за безопасността на храните към потребителите, смята Кабил. Липсата на подобна единица в България е посочена в докладите на ГД"САНКО". Нихат Кабил допълни, че например в Германия тази дейност се осъществява от специален научен институт.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Най-късият политически виц

 "Влезли в един бар Владо Николов журналистът, преподавателят, треньорът и финансистът…"

Виктор Димчев

към хороскоп хороскоп

скорпион