28.08.2020 10:13

И изкуствената усмивка ни прави по-щастливи, следваканционната депресия се лекува с нея по-добре, отколкото с шоколад

Видян 3653 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

       След ваканцията, когато всеки се отпуска, е много важен днешният ни лайфхак. Много често, особено дойде ли септември и намалее ли денят, появят ли се повече облаци на небето, не ни достига хормон на щастието. Причината често е в по-малкото количество светлина. Това ни прави и по-тъжни, и по-болни, често хората достигат до сериозни депресии и всякакви заболявания - например стават по-податливи за коронавируса. Най-честата реакция е да запълваме душевната празнота, емоционалните липси и лошото настроение с храна и алкохол - и от двете не само се пълнее, но прекаляването може да доведе до ред други заболявания и проблеми за организма.


Едно от най-често препоръчваните бързи решения на следваканционната депресия е шоколадът. Не, че имаме нещо против него, даже напротив. Ала ще предложим на вашето внимание много по-прост вариант за решаване на проблемите. Усмивката!


Ако мислите, че това е наивна хватка от оптимистичните теории в книгите на разни лайфкоучове, няма да отречем, но ще заострим вашето внимание към нашето сериозно основание да ви предложим това решение. Основаваме се на последните изследвания на американските и руските учени.


Оказва се, че смехът, усмивката, даже да бъде изкуствена - нали си спомняте запазената марка на бившия кмет на София - Софиянски, е най-доброто лекарство срещу всякакъв вид емоционални проблеми. Просто този вид мимика на лицевите мускули автоматично кара организма ни да отделя хормон на щастието. Което пък го вкарва в оптимистичен коловоз, вместо да го тласка по надолнището към тъмния тунел.


Вече е доказано онова, което мислехме за клише: "Светът е оцелял, защото се е смял"! За красотата, на която друга подобна крилата фраза също приписва подобни качества, научни доказателства няма.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

рак

Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески импулс

Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески