Бавното консумиране на храната дава възможност за ефикасно намаляване на трупането на килограми, твърдят учени, цитирани от БГНЕС.
При изследването на група подрастващи шведски учени от института "Каролина" в Стокхолм стигат до извода, че младите имат навик да се хранят много бързо. След това на тийнейджърите е поставен уред (мандометър), който регистрира с каква бързина се консумира храната. Година след като е използван този уред участниците в теста са намалили бързината на хранене с 11%, индексът на телесната маса с 2,1% и са подобрили нивото на добрия холестерол. Тези резултати са се запазили и след шест месеца, когато вече уредът не се е използвал.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед