Свързани новини

20.06.2019 09:47

Евтаназираха мече в САЩ, защото се сближило с хората

Видян 2029 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

   Служители на Орегонската организация за защита на дивите животни са били принудени да евтаназират черно мече, което се сближило с хората и не се страхувало от тях. То успяло да се адаптира до такава степен с местните жители и с къмпингуващи в близката гора, че някои си направили селфита с него и му давали храна, предаде Дир.бг.


Биолозите няколко пъти предупреждават хората да стоят далеч от района близо до Хенри Хаг Лейк. Оказва се, че веднъж свикнало с хората, мечето трудно може да бъде преместено на друго място. Така или иначе, след като не изпитва страх, то се превръща в опасност за хората, алармират експертите.


Мястото, където скита мечето, е популярна дестинация за плаване с лодки в северната част на САЩ.


На 13 юни, след поредното селфи с него, служителите на Орегонския отдел за риби и диви животни съобщават, че се налага приспиването му завинаги. По думите им, пораствайки, мечето ще стане опасно.


До последно хората, почиващи в кемпери, са оставяли семена и плодове за мечката по пътеката към гората, въпреки указанията да не се приближават до животното.


"Това е класически пример за това, защо умоляваме хората да не хранят мечките", заяви биологът Курт Лиценз в изявлението на Орегонския отдел за риби и диви животни и добави: "Хората, които носят храна за тази мечка, може би са имали добри намерения, но тези животни не бива да бъдат хранени"


На няколко видеоклипове се вижда как мечето не се притеснява от хората и посещава къмпинга в търсене на вкусотии. Казусът с прекалено доброто мече заинтригува милиони в социалните мрежи. Някои от хората, пусналите селфита с животното в профилите си, вече са обвинени от защитнически организации за трагичната му съдба.


"Срам за тези, които са приближили мечето и са се снимали с него. Дано сега сте щастливи, че е убито", са част от жестоките коментари.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

 

 

към хороскоп хороскоп

близнаци