26.09.2024 15:52

ДА! Опус за циганско лято

Видян 6057 пъти | Коментари 0
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Днес и утре температурата в София е 30 градуса, а като изключим неделя и понеделник, циганското лято ще продължи и през октомври. Идеално време за последни излизания и сядания под открито небе. Изпуснали истинското лято, собствениците на новия бар Опус го откриха точно в този междинен сезон. А и често присъстват в бара, което от една страна е добре като гаранция, но от друга не е ясно доколко помага като имидж, особено ако се случи да бъдат заобиколени от охрани.


За съжаление, добре направеният бар най-често е празен дори и вечерно време, за разлика от директния си комшия и пряк конкурент Мементо, което прави персоналът да изглежда бая многочислен. Ние го посетихме точно по вечерно време, в златния час, когато в цяла Европа се пие по едно след работа, а старите центрове на градовете изглежда по-красиви отвсякога. Хеле възстановената сграда от 1912 г., която догодина трябва да отвори като хотел Нобу на старта на ул. Иван Вазов, на гърба на Народния театър, намираща се досами Опус.


Менюто е само във вид на баркод. Отворихме го от втория опит на приложението. Подразделено е добре, като джин-тоникът в неговите вариации е отделен от останалите коктейли. Понеже ни се пиеше нещо по-така, избрахме авторска напитка от заведението. Опус 15 е една от тях, като разликата им е само в алкохолите и е отразена в номерата след названието на бара. 15 е вариация на тема джин-тоник, но с добавено просеко и сок от дюля. Коктейлът е приятен и си струва 19-те лева.


Старите софиянци най-лесно ще се сетят за мястото, като си припомнят един от култовите павилиони за цветя, каквито имаше до всеки театър по ул. Раковски - софийския Бродуей. Опус е на мястото на флористите до Народния, а напомняме и за другите - павилиончето между 199 и Сълзата в момента е театрална каса, по-горното до Военния - също като градинката на ъгъла с Аксаков, сред която се намираше, падна жертва на построената преди четвърт век сграда на банка. "Столичаните" тези работи няма как да ги знаят или да ги помнят.


Борис Ангелов



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Никола Цолов ще кара догодина във ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

 

 

към хороскоп хороскоп

скорпион

Днес постепенно ще започнете да преминавате към по-спокоен режим

Днес постепенно ще започнете да преминавате към