препятстващото усвояването на минерали действие, което има в такова състояние. Затова лайфхакът е прост: обилно накисване за възможно най-дълго време.
Ако пазаруващият реши, че вместо нормален, е по-лесно да купи консервиран боб, знайте, че той е най-вреден. Защото, освен че може да предизвика ефекта на недоварения, той е с прекомерно количество захар, за да издържа по-дълго, особено пък, ако е във варианта с доматен сос. Най-опасни са евтините марки, където естествен продукт почти липсва, но за сметка на това вредностите са безчет.
Иначе бобът несучайно храни обитателите на Америка поне 4000 години, а на Европа - над 5 столетия. Той има много полезни свойства, ако се консумира в нужното състояние и количество. Учените са изследвали много негови качества като например неговото антираково и дори антивъзрастово действие. Не само оздравява, но и разкрасява, колкото и трудно да е повярваме в това, седнали пред една боб-чорба.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Да боба е "много" опасна храна.Който яде бобец ,пиши го бегАл.Редовно употребявашите по веднъж на седмица фасулаки,направо са за отписване.Тия клетници я изкарат оше 50-60 години я не.Много по-полезни са например бахура,всякакви месища,дътрешности на добитъка или забравени в мазата от 3 години буркани със свинско с естествена мас,старите трушии с камари сол, кървавиците, надениците ,а най-полезни са всички видове български кренвирши и колбасища,също диетичното сиренце, направено без абсолютно вредното краве или оФче мляко, 75% чешмяна водица и палмова мазнинкаи разни полезни химикали и нишестета .От безалкохолните питиета безапелационно държат първенството енергините напитки от рода на хелчетата,редбулчетата,монстерчетата.А и ако сте заклет пушач,софиянец,безсмъртието ви е в кърпа въразно.
Бобът е растителен протеин и е чудесен заместител на животинския, НО,само ако е от добър сорт и добре сготвен. Добрият сорт е пълзящия, но не се отглежда индустриално, моят напр. е легендарен защото увира за 25 - 30мин, кожицата е изключително крехка и не предизвиква образуване на газове. Отглеждам го върху царевица. От 9 ара миналата година имах 200кг, тази 2-3кг заради сушата. Не стига, че върнах клиентите си с празни ръце, но ще си загубя сорта. Хората, които имат проблеми с колона или са над 50г, а обичат боб, желателно е да си хапват точно от моя сорт. Проблемът е, че не му знам името, от баба ми е и е много едър.
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!