Третата Зелена линия на софийското метро вече е готова почти две-трети или около 65%. Това означава, че от лятото или най-късно от есента можем да очакваме освобождаване на тапите от кръстовищата на Попа, преди Петте кюшета и на булевардите Прага и П.Славейков с ул. Георги Софийски след махане на загражденията и преминаване към довършителни работи. Новата линия на Метрото ще разполага с 12 станции и ще е удобна връзка на североизточната под Стара планина с югозападната част на столицата в подножието на планината Люлин. Тунелите се правят със машина, която е направена точно за столицата – Къртица. Трансферните станции ще са две – НДК, където се събира с втората Синя линия, и Орлов мост, където се пресича с първата Червена линия, а пероните ще бъдат обезопасени със стъклени прегради според последните европейски тенденции с цел безопасност. Има ново депо за третия лъч –Земляне, а маневрените локомотиви, които ще се използват, са произведени в Русе. Ще има и втора база, заради която бул. Евлоги и Христо Георгиеви ще бъде ремонтиран от това лято покрай реката след Орлов мост посока Театър зад канала. Оттам ще се отклонява допълнителна линия към Арена Армеец и Дъ Мол.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
През целия ден вниманието ви ще се връща отново и