Свързани новини

26.06.2018 15:20

София стана дигитална столица с 6000 гости от 110 страни

Видян 2160 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

"За градското управление напредъкът на технологиите е отразен в идеята за “умни градове”. Те са ключови за неговото развитие", каза кметът на София Йорданка Фандъкова на откриването на дигиталния Webit.Festival в присъствието на министър-председателя Бойко Борисов пред създателя на събитието Пламен Русев. Тази година то събира на едно място над 6000 гости от 110 страни, сред които и босът на най-голямата телекомуникационна компания в света Huawei. София и лично кметът традиционно подкрепят през годините инициативата, която расте като множи размаха си, също като IT индустрията в града.


„Знаем, че основата на третата индустриална революция са именно електрониката и информационните технологии. Те спомогнаха за автоматизирането на редица производства и улесниха комуникацията по цял свят. Сега ние сме в началния етап на последващ процес, който слива и свързва разнообразни технологии, инфраструктурни обекти и предмети. И в резултат на това, възможностите пред всички нас са наистина безброй“, каза Фандъкова.


"В края на 2016 г. София беше избрана да бъде един от лидерите на партньорството Дигитален преход в рамките на инициативата на ЕК Градския дневен ред на Европа. Това партньорство развива инициативи в насоки, където дигитализацията може да има най-стойностен ефект – за трансформирането на градското управление, качеството на живота на гражданите в нашите градове, както и най-изгодните възможности за развитие на бизнеса. Наред с този проект, София е активен участник в инициативи, развиващи умна инфраструктура в градската мобилност, административните услуги и околната среда. Ако искаме тези усилия да са успешни в дългосрочен план, а не просто за времетраенето на един проект, трябва да обърнем специално внимание на дигиталните умения. Нужно е те да бъдат развити не само при подрастващите, а при всеки от нас. Така гарантираме, че вместо да бъдем просто наблюдатели, ние ще участваме активно в дигиталната реалност, която дискутираме на този форум", посочи също кметът на София.


Заедно с Общинската агенция на инвестиции и Общинския гаранционен фонд, тя подкрепя предприемачески проекти, свързани с иновациите и зелените, устойчиви политики: „Преди месец отворихме Програма за финансиране на иновативни стартиращи предприятия. Инициирахме тази гаранционна схема с цел подкрепа на предприемачеството в София и стимулиране на иновациите и стартиращите предприятия“.


Друга важна част са Отворените данни. Столичната община стартира процеса на отваряне на данни. Към настоящия момент за Столична община са публикувани и поддържат в актуално състояние 27 набора от данни. До края на 2018 година се предвижда да бъдат публикувани още 23 нови набора от данни в Портала за отворени данни.


Образованието е ключов фактор за развитие и реализиране на концепцията за "умния град". В 36 столични училища има 267 паралелки за обучения в профили с IT технологии, а в 73 училища още от I клас децата изучават информационни технологии.





Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

лъв