Свързани новини

24.01.2020 14:11

Сбогуваме се с Wi-Fi?

Видян 4229 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

След десет години няма да ни трябва Wi-Fi. Това прогнозира Азхар Хюсеин – главен изпълнителен директор на IoT компанията Hanhaa. Той смята, че краят на Wi-Fi е близо, защото вярва, че разпределянето на честотния спектър скоро ще позволи на общини, университети, болници и всевъзможни организации да си създават частни 5G клетъчни мрежи.


Удобството на тези мрежи, според Хюсеин, ще накара компаниите да предпочетат клетъчните връзки пред Wi-Fi за комуникацията на своите IoT устройства. Тезата бе потвърдена от авторитетното издание IEEE Spectrum, което се готви през февруари да посвети няколко страници на темата „Сбогом, Wi-Fi”, предава Тechnews.bg.


Според специалистите, има доста основания да се мисли, че новото поколение клетъчни мрежи ще са предпочитани пред Wi-Fi, въпреки подобренията на технологията в последно време. Малките, локални 5G мрежи имат причина да са предпочитани за мрежи за управление на медицински устройства и изделия или пък системи от роботи, работещи на открито – например за косене и почистване на басейни.


Дори в момента много устройства от типа „интернет на нещата” (IoT) са свързани чрез клетъчните мрежи, вместо с Wi-Fi, въпреки че попадат в обхвата на достатъчно Wi-Fi мрежи, казва Зак Супала, главен изпълнителен директор на Particle. Тази компания доставя IoT компоненти за фирми с малък опит в изграждането на „свързани” продукти.


По думите на Супала, повече от половината от IoT устройствата в облака на Particle използват клетъчни връзки. Причината – компаниите избират клетъчни модули, защото са по-лесни за настройване и бизнесът може по-добре да контролира „потребителското изживяване”.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!

 

към хороскоп хороскоп

овен

Още в началото на деня може да почувствате

Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни. Още в началото на деня може да почувствате, че околните