Индия и Русия обсъждат перспективата за създаване на наземни станции на своя територия с цел повишаване ефективността на работата на спътниковата навигационна система, съобщава РИА Новости.
Ръководителят на Индийската организация за космически изследвания заяви, че се планира изграждането на наземна станция в Русия, най-вероятно в Москва, за индийската навигационна система NavIC. От своя страна, Русия ще изгради такава станция в Бангалор за своята спътникова навигация.
В речта си по случай Деня на независимостта на Индия на 15 август 2108 г. министър-председателят Нарендра Моди обяви, че през 2022 г. държавата ще изпрати в космоса самостоятелно свой национален екипаж. Полетът е планиран за декември 2021 г. и ще бъде в чест на 75-годишнината от независимостта на страната. В космоса ще бъде изпратен екипаж от трима души - двама мъже и една жена. Очаква се Русия да окаже съдействие при реализацията на проекта. Практическата съвместна работа на двете страни в това направление започва през тази година. Първият и засега единствен индийски космонавт Ракеш Шарма престоя в орбита през април 1984 г. на борда на съветския космически кораб „Союз Т-11”.
Снимка: Getty images
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и