Стъпалата на едно стълбище в метрото в Сантяго са превърнати в гигантски клавиши на пиано. Това е най-новата инициатива в Чили, така че хората да се стимулират да се движат повече.
Инициативата е предложена от частни компании, за да може повече хора да предпочитат вече не ескалатора, а стълбите. Така в метростанция "Куинта нормал" всяко стъпало, издава определен тон щом се стъпи на него. Това става чрез сензори за натиск, поставени в гумени подложки върху стъпалата. "Музиката привлича хората и ги кара да се качват по стълбите.
Преди имаше безкрайни опашки за ескалаторите, сега е обратното", каза началник - станцията Адриана Олгин. така хората движейки се по стъпалата често се опитват да "изсвирят" някаква мелодия. В пиковите часове обаче шумът от това стълбище става оглушителен. Инициативата под мотото "Качи се по стълбите и се погрижи за сърцето си" ще продължи на тази станция 10 дни и след това ще бъде преместена в други две станции. Идеята идва от Стокхолм, където преди година бе инсталирано такова "музикално" стълбище. Последваха го и други градове. Всеки ден метрото на Сантяго се използва от повече от 2 млн. души.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?
– Никаква, след 30 секунди всичко е готово.