Нови 300 улични камери ще бъдат инсталирани в столицата, за да следят за престъпления. Te ще бъдат поставени на възлови кръстовища и места – по булевард “Мария Луиза” около Централна гара и Централна автогара, при Зоопарка и “Ботевградско шосе”, както и в подлезите, съобщи директорът на “Обществен ред и защита при бедствия” към Столичната община Красимир Димитров пред БНТ.
В момента действащите камери на територията на София са 3800. Те са разположени на централните булеварди, в училища, подлези, паркове, градинки.
Предстои поставяне на 15 камери на “Ботевградско шосе”. Това ще постави началото на нов периферен център за наблюдение, който ще обслужва по-отдалечените квартали на столицата.
Обмисля се видеонаблюдение и в Нови Искър, и на кръстовището пред 5-та градска болница. Разположените до момента камери са намалили с 80 на сто престъпленията в наблюдаваните райони. Много по- малко са и незаконните търговци, както и хулиганските прояви на футболните фенове, каза Димитров.
Намаляваме вандализма с осветлението и видеонаблюдението в Борисовата градина в близост до стадион “Васил Левски, посочи още той.
Общината разработва и програма за камери в детските градини и училищата в крайните райони.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...