Сондата OSIRIS-REx на НАСА беше изстреляна от Кейп Канаверал във Флорида, с което се даде началото на дългогодишно пътешествие до астероида „Бенну“, предаде Фокус. Целта на извънземното рандеву е сондата евентуално да изсмуче известно количество от повърхността на „Бенну“ и да се върне на Земята, където то да бъде проучвано в следващите години, казва пред телевизията един от водещите учени в мисията.
Астероидът, малко по-голям от Емпайър Стейт Билдинг, е „много внимателно подбран, защото ще ни помогне да постигне много от нашите планетарни цели“, главната от които е „по-добре да разберем произхода на слънчевата система“, казва д-р Джефри Гросман.
Според учените космическата скала „съхранява материал още от първоначалното формиране на слънчевата система“.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?
– Никаква, след 30 секунди всичко е готово.