Според руския космонавт Олег Артемиев на Марс вече има живот и той е изпратен там от нас, хората. Този живот е в автоматичните станции и марсоходи, предаде БГНЕС. „Мисля, че на Марс живот съществува и той вече е занесен там от нас. Всички тези станции, марсоходи и апарати са занесли някои микроорганизми", каза той по време на телемоста с Централна Америка, организиран от Центъра „Космонавтика и авиация“ на ВДНХ. "И въпреки факта, че на Марс няма земните условия, тези микроорганизми са оцелели и започват да се развиват", добави астронавтът. Той припомни, че на МКС е проведен експеримент, който доказва способността на микроорганизмите да оцеляват в космоса. "Следователно, когато човек стъпи на Марс, вероятно ще открие някакъв живот, много подобен на този на Земята, но вече по-адаптиран към условията на Марс", каза астронавтът. Артемиев извърши два космически полета на борда на Международната космическа станция през 2014 и 2018 г. с обща продължителност от една година (366 дни) и извърши три космически разходки с обща продължителност над 20 часа.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
материалът е пунта мара,но вицът е:"СТРОГ ,НО СПРАВЕДЛИВ"
Пред вас е изцяло новият Škoda Peaq – ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...