За руските космонавти е по-удобно да спят в условия на безтегловност, отколкото на Земята, предаде ТАСС, цитирана от БТА.
Признанието дойде по време на пресконфренция в рамките на сеанс за свръзка от члена на руския екипаж на Международната космическа станция (МКС) Александър Скворцов.
"В условия на безтегловност се спи много удобно", каза той. "Не е нужно да се обръщаш от една страна на друга. Имам виждане за съня - сякаш падаш в кладенец, изчезваш някъде, а след това се събуждаш най-често от звън на будилник", допълни той.
Скворцов поясни, че не помни дали по време на първото си пребиваване на станцията е сънувал. Сега обаче, по време на третия си престой на борда на МКС, той от време на време сънувал.
Колегата му от екипажа Олег Скрипочка отбеляза, че и на Земята, и на МКС рядко сънува поради натоварването.
Източник: dnes.bg
Снимка: Reuters
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?
– Никаква, след 30 секунди всичко е готово.