Кметът Фандъкова представи дигиталната стратегия на София, която през последните десет години вече има ИТ-сектора като втори най-голям в местната икономика с 18,2% от всичко, което се произвежда и се търгува в столицата. В него са 10% от действащите в милионния град фирми, които правят оборот от 3,4 млрд. лв. годишно с печалба над 300 млн.лв. и средна заплата над 3000 лв. За 5 години фирмите в този сектор са се увеличили фанстастичните 8 пъти. Броят на служителите в сектора пък е скочил 5 пъти! Това показват данните на НСИ и световните ИТ-организации.
Достатъчен пример за успеха на София е привличането само в последната година на ИТ-центровете на Файненшъл Таймс и на Световната банка, където заплатите са над 7000 лв. и се дават на отлично подготвени и образовани млади българи.
Представената от кмета Фандъкова стратегия се обляга на вече постигнатите резултати – двуцифрени са ръстовете на процентите плащане на местни данъци и такси по електронен път, по което София води с десетилетия не просто пред другите градове, но и пред държавното управление. Рязък спад има битовата престъпност поради дигиталното наблюдение, което беше въведено на повечето възлови места в центъра и кварталите. Много от невралгичните кръстовища с европейски пари бяха снабдени с т.нар. умни светофари.
София е и първият град в България, който откри дигитална смарт класна стая, освен че е лидер и в това отношение с десетки такива за 5 г., в което останалата част от страната е в миналия век.
Стратегическата цел е цялата работа на общината да се дигитализира, за да стане администрацията по-ефективна, по-прозрачна, с по-висока степен на граждански контрол и по-удобна и по-добра за всеки.
София ще има дигитален заместник – кмет, чийто ресор сега е при първия зам. на Фандъкова. Новият член на отбора ще координира всичко до момента направено и бъдещите инициативи в дигиталната столица на България и на Балканите.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Благодаря на 19min.за напоителната агитация!
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!
Днешният ден ви носи вдъхновение и желание за