Легендарният американски производител на принтери Lexmark става китайска собственост. Компанията е приела офертата на консорциум, оглавяван от Apex Technology, на стойност 3,6 млрд. долара, съобщава Technews.bg.
Подобно развитие се очакваше след като по-рано се появиха информации за преговори между двете страни. Apex е известен производител на чипове за картриджи, а негови партньори в сделката са венчърният фонд PAG Asia Capital и инвестиционният фонд Legend Capital Management, също от Китай.
Консорциумът ще плати по $40,5 в кеш за всяка акция на Lexmark. Общата стойност на сделката възлиза на $3,6 млрд. И след придобиването, Lexmark ще продължи да оперира от централата си в Лексингтън, САЩ.
Двете подразделения на компанията – Imaging Solutions и Services and Enterprise Software – ще продължат да функционират. Начело на Lexmark остава Пол Рук, който ще съвместява позициите на главен изпълнителен директор и председател на борда на директорите.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Пред вас е изцяло новият Škoda Peaq – ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!