Индия вече е третият по големина пазар на смартфони в света. Това показват данните на анализаторската компания Strategy Analytics, цитирани от специализирания блог TechCrunch.
Страната отбелязва четири пъти по-голям темп на растеж спрямо глобалния пазар. За първото тримесечие на тази година индийският пазар на смартфони е реализирал ръст от 163% спрямо година по-рано. В същото време ръстът на глобалния пазар е 39%.
Благодарение на огромния интерес на потребителите към умните телефони страната измества Япония от третото място в глобалната класация. На първа позиция остава Китай, където се регистрира и ръст на сегмента от 86%. На второ място е САЩ с далеч по-скромно повишение от 19%.
Сред основните причини за огромния скок на индийския пазар е подобрената дистрибуторска мрежа, смятат анализаторите. През последните месеци всички компании и търговци са подобрили доставките и разпространението на устройствата.
Освен това Индия изживява и икономически бум, който увеличава средната класа. От Stretegy Analytics очакват тази тенденция да продължи, особено като се има предвид и фактът, че развитите пазари вече доближават засищане с този тип устройства и при тях темповете на растеж ще станат по-малки и плавни.
Индийските потребители обаче не се насочват към водещите компании като Samsung и Apple. Вместо това те предпочитат местни производители. Така компании като Micromax, Karbonn и Spice генерират ръстове между 200% и 500%.
И трите производителя използват Android за своите устройства. Платформата на Google е предпочитана в Индия, като тя държи 89% пазарен дял в страната.
Данните за Европа пък показват лек спад през първото тримесечие. Основният губещ от това е iOS, като Android запазва позициите си сравнително непроменени. Сред главните причини за това е най-вече засищането на пазара, тъй като повечето хора вече имат смартфони и не бързат да ги подменят.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Докато държавното дружество тъне в одити ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.
- Но аз не мога да тегля от нея!
- Нищо, ще внасяш!
Денят изисква уединение и презареждане на батериите.