Свързани новини

17.04.2020 08:04

Германия отвори автозаводите

Видян 3852 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

„Фолксваген“, „Ауди“, „Даймлер“ и „Форд“ обявиха, че ще активират отново продукцията си и заводите им ще заработят през идните седмици, предаде clubz.bg.


Още другата седмица „Фолксваген“ отваря заводите си в Цвикау и Братислава, а седмица по-късно и тези в Португалия, Испания, Русия, САЩ. През май ще заработят заводите им в Южна Африка, Аржентина, Бразилия и Мексико.


На 4 май работниците на „Форд“ също ще се върнат на работа във фабриките в Кьолн и Заарлуис.


„Даймлер“ и „Ауди“ също връщат хората си на работа поетапно след многоседмична принудителна пауза.


Дали планът на германската автоиндустрия за бързо връщане към обичайните произовдствени мощности ще е успешен, зависи обаче от много фактори. Най-вече от това дали ще могат бързо да се възстановят и веригите на доставки.


    „С решенията на правителството, както и постепенното охлабване на карантинните мерки в други държави условията за връщането ни към производство са изпълнени“, обясниха от „Фолксваген“.


Концернът се подготвя за това интензивно от три седмици, като освен за възстановяване на доставките се е работило и по осигуряване на достатъчна защита на работниците. С връщнето поетапно на хората в заводите ще се прекратява постепенно и принудителното съкращаване на работния им ден по схемата 60:40.


Концерните разчитат на опита от Китай, където техните филиали – общо 32 от 33 завода, вече работят. Работниците ще трябва да произвеждат със защитни маски и при повишени хигиенни норми, което е трудно за този вид работа, но те нямат търпение да се върнат на работа, обясниха и профсъюзите.


„Ауди“ пуска заводите си в Инголщад още в края на април. Първоначално ще се работи само на една смяна, следващите смени ще се прибавят постепенно. Хората ще работят на разстояние един от друг и между отделните смени ще има достатъчно време, така че да няма струпвания на хора. В Унгария „Ауди“ вече отвори завода си.


 




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

везни

Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в мнението ви

Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в