Досега със статут на добра теоретична идея, водородната мобилност в железниците най-сетне се превръща в конкретен проект, пише Монд. Бургундия-Франш-Конте обяви намерението си да закупи три регионални влака но водород от производителя "Алстом" (Alstom), ставайки първият френски регион, който официално поръчва влакове, използващи тази технология без емисии, предаде Клуб Z. Тя произвежда електричество от горивна клетка, захранвана от резервоар с водород.
Всеки от влаковете (които са на "двоен режим", защото могат да се свързват с контактната мрежа, когато линията е електрифицирана) е съставен от четири вагона, които могат да превозват до 220 пътници със скорост 160 километра в час в обхват от 400 до 600 километра. Те са предназначени да се движат по неелектрифицираната линия Лорош-Мижен-Оксер-Авалон. Първите опитни пътувания ще се проведат през 2023 г., а търговските се очаква да започнат през 2024 г.
Влаковете ще струват 51,9 милиона евро, или 17,3 милиона на влак. Частта от разходите, свързани с развитието на технологията, обаче се поема от държавата. В крайна сметка регионът ще трябва да похарчи 14 милиона евро на влак.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед