Свързани новини

25.03.2020 10:37

Covid-19 претовари инфраструктурата на Facebook

Видян 1704 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Facebook обяви, че отчита "безпрецедентен" ръст на потреблението всеки изминал ден. Тъй като стотици милиони хора по целия свят са под карантина заради разпространението на коронавируса, много от тях разчитат на социалната мрежа, за да поддържат конактите си.


Това се отразява в ежедневни ръстове на потреблението, които претоварват инфраструктурата на компанията. Тя съобщава, че мрежата ѝ е изградена с идеята за краткотрайни натоварвания, например на Нова година или по време на големи спортни събития. "Те обаче се случват рядко и имаме много време да се подготвим", казва компанията в сайта си.


Facebook отбелязва, че поддържането на стабилността на услугите сега се оказва по-голямо предизвикателство от обикновено. Голяма част от служителите на компанията работят от домовете си, а има и много допълнителни задачи, като работата по информационния център за Covid-19, който се подготвя.


Facebook очаква потреблението да продължи да расте с напредването на пандемията. Компанията казва, че полага допълнителни мерки, за да се гарантира достъп на потребителите до социалната мрежа.


Тя отбелязва, че в много от по-тежко засегнатите държави броят на обменените съобщения между потребителите вече е скочил с над 50% за последния месец. Използването на видеочат през Messenger и WhatsApp е над двойно повече.


Facebook отчита над 50% скок на прекараното време в услугите си в Италия. Времето, прекарано в групов видеочат, пък е с над 1000% повече. Именно затова се налагат допълнителните мерки, за да може инфраструктурата да се справи и с очакваното още по-голямо натоварване с по-строгите ограничения и в останалите държави, предава Vesti.bg.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Детето на японка и българин е странна комбинация: Много му се работи, ама го мързи да стане.

към хороскоп хороскоп

козирог