Acura RSX се завръща като електрически кросоувър

Свързани новини

18.01.2025 08:00

Acura RSX се завръща като електрически кросоувър

Видян 6738 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Acura ще възроди марката RSX по-късно тази година за електрически кросоувър, потвърдиха от автомобилния производител.


Оригиналният RSX, обозначен като Honda Integra извън САЩ, беше спортно купе, продавано в началото на 2000-те години. В изявление, публикувано на 15 януари, Acura заяви, че съвременният автомобил ще остане верен на табелата, като предлага профил, подобен на купе, и забавно шофиране зад волана.


На тийзър снимка на камуфлиран прототип, публикувана заедно с изявлението, се вижда високопроходим автомобил с четири врати, повдигната задна врата и дръжки на вратите в една равнина с каросерията. От Acura заявиха, че стилистиката е загатната от миналогодишния концептуален автомобил Performance EV.



Производството ще се извършва в завода на Honda EV Hub в Марисвил, Охайо, от края на 2025 г., което означава, че вероятно ще видим новия RSX в САЩ като модел през 2026 г. Тестовете на прототипа по обществените пътища започват тази седмица.


Това ще бъде първият автомобил, базиран на нова EV платформа, разработена в Honda. Това контрастира с дебютния EV модел на Acura - ZDX, който разчита на General Motors за своята платформа и място на производство.


Новата платформа, която ще работи със собствения софтуер ASIMO OS на Honda, ще бъде в основата и на моделите 0 SUV и 0 Saloon на Honda, които бяха представени по-рано този месец на събитието CES 2025 в Лас Вегас. Производството на новите модели от серия 0 ще започне в завода в Марисвил през 2026 г.


Източник: motorauthority.com



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Представят Бюджет 2026 (НА ЖИВО)

Представят Бюджет 2026 (НА ЖИВО)

Заместник министър-председателят и ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


Горещ юлски следобед.

Държавен служител пуши бавно цигара пред учреждението.
Към него се приближава друг държавен служител и иска огънче.

Държавният служител му подава запалката и пита: „И ти ли не можеш да спиш?“

към хороскоп хороскоп

лъв

Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и семейните въпроси


Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и