На 12 април светът отбеляза 60 г. от първия полет на човек в Космоса. Около годишнината от подвига на Юрий Гагарин руското и американското правителство подписаха удължаване до края на 2030 г. на общата си космическа програма. В последния работен ден преди годишнината – в петък, от Байконур полетя съвместен екипаж на Роскосмос и НАСА, който ще работи заедно на международната орбитална станция. Малко по-рано Русия подписа с Китай още по-амбициозен проект. Двете космически държави ще строят обща лунна база. Напомняме, че преди 42 г. България стана шестата страна, изстреляла свой космонавт – Георги Иванов, полетял на 10 април 1979 г., а 9 години по-късно – през 1988 г., изпратихме и втори наш в Космоса - Александър Александров. В напрегнатото ни време в отношенията между САЩ от една страна и Русия и Китай от друга, достигнали последните граници преди конфликт, Космосът остава една от малкото сфери, където великите сили не са във вражда, а поддържат истинско сътрудничество в името на бъдещето на цивилизацията
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
27-годишният задържан за трагедията в ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и