Олександър Усик се е насочил към бой с Дионтей Уайлдър, след като Тайсън Фюри е на път да организира битка с Антъни Джошуа и по този начин няма да се състои мач обединяващ всички пояси. В момента Усик държи титлите на WBA, WBO, IBF, IBO и Ring Magazine. Фюри е с титлата на WBC.
Усик се прибра в родната Украйна след втората си победа над Джошуа през август. Той не иска да се боксира повече тази година. Шампионът критикува Фюри, че не иска да се бие с него, но обяви, че вече си е намерил противник за началото на 2023 г.
„Не съм ядосан на Фюри и решението му да се бие с Джошуа. Големият проблем е, че Фюри не дава възможност на феновете да видят един от най-големите мачове в историята на тежка категория“, заяви Усик пред Ring TV. „Това е негова вина. Не моя. Тайсън Фюри може да се бие с който си поиска“, допълни украинецът.
На въпрос, кой ще бъде следващият му съперник Усик бе категоричен: „Дионтей Уайлдър. Той е много опасен боксьор, а този мач най-вероятно ще бъде в САЩ“.
Уайлдър се завръща на ринга следващият месец срещу Роберт Хелениус. Той не е имал мач от повече от година.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
През целия ден вниманието ви ще се връща отново и