01/02

Свързани новини

13.05.2021 14:50

Стоеви с олимпийски квоти

Видян 2339 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

България ще има три бадминтонистки на олимпийските игри в Токио. Това са двукратните европейски шампионки на двойки Габриела и Стефани Стоеви и Линда Зечири на единично. Новината съобщи за БНР изпълнителният директор на БФБ Антраник Касабян.


Същите три спортистки участваха и на игрите в Рио де Жанейро през 2016 година. Тогава Зечири спечели своята предварителна група и стигна до фазата на прякото отстраняване, докато сестри Стоеви отпаднаха в групата.


Олимпийските квалификации в бадминтона са едни от най-дългите. Класирането на българките е предсрочно, след като турнирът в Сингапур (1-6 юни) отпадна от календара заради пандемията от коронавируса.


Стоеви са осми в класацията за Токио и са първата европейска двойка. Преди тях са дуети от Япония, Китай, Индонезия и Южна Корея.


Линда Зечири заема 32-ото място за олимпийските игри с актив от 21 752 точки. Така тя спечели квотата за България, като изпревари Мария Мицова, която има 21 078.


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Който търси, разхвърля

към хороскоп хороскоп

козирог

Този ден е подходящ за бюджетиране и поставяне на нови цели

Този ден е подходящ за бюджетиране и поставяне на нови