Футболната федерация в Австралия (ФФА) ще отложи всички мачове от последните кръгове през сезона в А-Лигата. Причина за решението е пандемията от коронавирус.
Новината идва във вторник сутринта, след въвеждането на строги социални мерки за дистанциране, изготвени от австралийското правителство.
"Близо сме до завършване на шампионата, само на няколко седмици. Това е изключително тежко решение за клубовете, футболистите и феновете", заяви Джеймс Джонсън, изпълнителен директор на ФФА.
Целта за момента остава насрочването на нови дати за двубоите от първенството. Очаква се решението да бъде взето най-късно до 22 април.
"Ще усетим това. Финансовите загуби ще бъдат на всички нива, но спортът ще оцелее. Вероятно ще се наложи да има някакви промени", каза още Джонсън. В Австралия има над 1800 случая на заразени с коронавирус, а починалите са седем, предава Gong.bg.
Снимкa: Getty Images
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в