България спечели първи златен медал на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. Златни медали спечелиха двамата ни представители в акробатиката Мариела Костадинова и Панайот Димитров. Те бяха част от интернационалния отбор, спечелил първото място в мултинационалното гимнастическо състезание на смесени отбори.
Според регламента се определят 12 отбора, като във всеки един от тях има по 12 представители на различни държави в следния състав: по три момчета и по три момичета от спортната гимнастика, по три момичета от художествената гимнастика, по една смесена двойка от акробатиката, по едно момче и по едно момиче от батута.
Българите бяха с голям принос за титлата на своя мултинационален тим, тъй като още в първия ден на игрите се наредиха трети в квалификациите при смесените двойки в акробатиката и се класираха безпроблемно за финала, където помогнаха на тима си да стигне до златото. 2 медала от тениса осигури новата ни звезда Адриан Андреев на корта с класиране за 1/2 финали.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и