Избраният за председател на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов обяви официално премиите, които ще бъдат осигурени за българските състезатели, които се класират в топ 12 на световното първенство по лека атлетика, което ще се състои в Токио от 13 до 21 септември, предаде БНР.
Това означава, че бонуси ще вземат националите, които успеят да преодолеят квалификациите в своите дисциплини, тъй като по традиция във финалите участват най-добрите 12 от пресявките.
Квоти за шампионата в японската столица имат европейският шампион в зала от Апелдоорн 2025 Божидар Саръбоюков (скок дължина), участникът на три олимпиади Тихомир Иванов (скок височина), световната шампионка за девойки до 20 години от Кали 2022 Пламена Миткова (скок дължина) и европейската вицешампионка в зала от Прага 2015 Габриела Петрова (троен скок).
Бонусът за титла ще бъде 20 хиляди лева, за сребърно отличие - 15 хиляди лева, а за бронз - 12 хиляди лева.
Премиите ще бъдат равностойни за атлет и треньор. За 12-о място се предвиждат 1000 лева.
Кирил Пламенов
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и