Свързани новини

23.07.2012 16:02

Наши каски в кърваво меле в Сараево преди мача на Левски

Видян 2324 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Както 19’ предвиди във вчерашния си брой – реваншът за Лига Европа между Левски и домакина ФК Сараево в четвъртък, се очертава да се превърне във Втора Балканска война. Медиите в Босна и Херцеговина съобщават за масов бой пред кметството в Сараево. В мелето са участвали българи от военния ни контингент в EUFOR и фенове на съперника на сините. От Министерството на вътрешните работи на Босна и Херцеговина потвърдиха, че е имало сблъсъци и добавиха, че в момента тече разследване за изясняване на причините, довели до мелето. В информацията на местните медии се споменава и за трима ранени. Естествено, твърди се, че сбиването е било предизвикано от българските военни, които са нападнали местните запалянковци. От EUFOR също потвърдиха за инцидента и съобщиха, че започват собствено разследване по случая, пише БЛИЦ. “Работим за изясняване на случая. Все още имаме неофициални данни за участниците”, заявяват от полицията в Сараево пред местните електронни издания. Припомняме, че напрежението между сектор Б и привържениците на тима от бившата югорепублика започна преди първия мач миналия четвъртък, спечелен 1:0 от сините. В навечерието на срещата 70 души се сбиха пред хотел Хемус, а на отиване към Герена крайната босненска фракция Орди на злото оскверни катедралния храм Св. Александър Невски. После пък феновете на Левски опънаха следния транспарант на стадиона: "Ратко Младич и Аркан ви е.аха! Сега наред сме ние!" После агитките се сбиха, а босненските медии посъветваха ФК Сараево да даде Левски на УЕФА. Онзи ден обаче самите Орди на злото надминаха себе си, след като публикуваха просташки колаж с обесването на Апостола на свободата Васил Левски. По всичко изглежда, че дипломацията на България и Босна трябва да вземе спешни мерки, за да не се стигне до истинско кръвопролитие в четвъртък.



Снимка: BNews



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

 

 

към хороскоп хороскоп

рак

Денят ще бъде благоприятен за възстановяване на връзката с други хора

Денят ще бъде благоприятен за възстановяване на