Шампионът в последните два турнира от Големия шлем Рафаел Надал заяви, че намерението му е да участва в Уимбълдън. След рекордната си 14-а титла в Париж той каза, че е играл на инжекции и че ако трябва да продължи по този начин, няма да издържи.
"Лечението и седмицата на тренировки ми дават надежди. Ще пътувам, ще участвам в демонстративен турнир и ще имам още една седмица с тренировки, след което ще видим дали е възможно", каза Надал на пресконференция.
"Три години не съм играл на Уимбълдън и имам голямо желание", добави той.
На въпрос за възможността за постигането на Голям шлем (спечелване на четирите най-силни турнира в един сезон), испанецът отговори: "Последният, който го направи, беше Род Лейвър преди 40 години. Трудно е да се мисли, че мога да го постигна на 36 години."
Надал е рекордьор с 22 титли от Големия шлем, като има по две повече от Роджър Федерер и Новак Джокович. Няколко пъти испанецът изтъква, че играе с любов към тениса, а не е воден от стремежа да бъде най-великият.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
През целия ден вниманието ви ще се връща отново и