Международният олимпийски комитет (МОК) разпореди на австралийските олимпийци да махнат флага с боксиращо се кенгуру, издигнат от тях в олимпийското село във Ванкувър, информира БГНЕС.
Според МОК изображението може да се тълкува и като реклама поради това, че е с регистрирани авторски права. Решението на МОК бе наречено "смешно" от вицепремиера на Австралия Джулия Гилард. Представителят на Олимпийския комитет на Зеления континент Майк Танкред пък заяви, че австралийските олимпийци няма да се подчинят на разпореждането. Боксиращото се кенгуру се явява символ на спорта в Австралия. Олимпийският комитет на страната използва изображението още от 1983 г., с обяснението, че боксиращото се кенгуру е талисман на австралийските спортисти.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед