Футболен клуб "Лудогорец" е получил държавна помощ по схемата "60/40" и за месец април. Това показва справка в сайта на Националния осигурителен институт, предаде бТВ.
Сумата този път е в размер на 171 697,56 лв. С нея трябва да бъдат подпомогнати плащанията на възнагражденията на 134 служители на лидерите в Първа лига.
За месец март от "Лудогорец" получиха 110 406,96 лева за същия брой служители. Тогава от клуба обявиха, че ще дарят парите за благотворителност към нуждаещи се в района на Разград.
Мярката "60/40" беше приета от правителството, за да осигури на фирмите възможност за запазване на работните места на служителите си по време на пандемията от коронавирус.
От нея се възползваха още футболните "Дунав" (11 622,03 лв. за 40 служители), "Етър" (18 515,31 лв. за 42 служители), "Литекс" (20 091,19 лв. за 44 служители) , "Пирин" (6842,53 лв. за 9 служители), "Хебър" (15 880,80 лв. за 25 служители), както и Българският футболен съюз (51 051,95 лв. за 86 служители).
Самият министър на финансите Владислав Горанов посъветва футболните клубове да кандидатстват заедно с други фирми.
Снимка: dsport.bg
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Рюте беше избран за генерален секретар ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед