Полузащитникът Яя Туре призна, че е взел много трудно решението да се раздели с Барселона, за да облече екипа на Манчестър Сити.
Националът на Кот д`Ивоар обаче е бил принуден да направи тази стъпка, мотивиран от желанието си да не прекарва толкова много време на резервната скамейка. "Решението да напусна Барса беше трудно, тъй като Барса - това е отборът на моя живот. Тъжно ми е, защото всички мечтаят да играят в Барселона, а на мен ми се наложи да напусна, но е трудно да останеш без игрова практика. Не беше редно да седя на резервната скамейка и да получавам пари. Исках да продължа да радвам каталунските запалянковци, но... такъв е живота. Барса е велик клуб, в който играят най-добрите футболисти в света. В третия си сезон обаче, аз играх твърде малко и ми беше тежко. Нямах сигурност, че ситуацията ще се промени и реших да опитам нещо ново. В Барселона на Гуардиола му се налага да прави избор от най-добрите световни звезди, а това не е лесно. Той знае за футбола твърде много, добър човек е, възхищавам му се и не мога да кажа нищо лошо за него. Сега съм в Манчестър Сити с мисията да помогна на този клуб да достигне до нивото на Манчестър Юнайтед и Челси", заяви Туре.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Още 2,2 милиарда евро към одобрените от ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед