Tрима български тенисисти получиха уайлд кард от организаторите на турнира Sofia Open. Надпреварата от сериите АТP 250 стартира на 26 септември и ще продължи до 3 октомври. В София ще участват Адриан Андреев, Димитър Кузманов и Александър Лазаров.
В квалификациите ще участват други двама българи - Александър Донски и Симон-Антони Иванов, който преди дни дебютира на ниво АТР с участие в квалификациите в Нур-Султан.
За Кузманов това ще бъде шесто поредно участие в София, като дотук той не е пропускал турнира. Андреев дебютира едва на 15 години през 2017 г., когато получи покана. За него това ще бъде четвърто поредно участие.
Лазаров впечатли в София през 2019 г., когато спечели квалификациите.
На турнира в София ще участват трима играчи от Топ 20 на световната ранглиста. Това са миналогодишният шампион Яник Синер, Алекс Де Минор (№17) и Гаел Монфис №20.
Тази година отново участие няма да вземе най-добрият български тенисист Григор Димитров. Той спечели титлата през 2017 г. при единственото си участие в София. По същото време Димитров е заявил участие на друг турнир от същите серии АТР 250 - Сан Диего, вместо да дойде да играе в родината си.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.
- Но аз не мога да тегля от нея!
- Нищо, ще внасяш!