Григор Димитров е взел решение да се раздели с треньора си Данте Ботини. Това идва само броени дни, след като българският тенисист отпадна от US Open във втория кръг и записа най-слабия си сезон в турнирите от Големия шлем от 9 години. Новината за раздялата съобщи Ботини.
"След две години, в които бях треньор на Григор Димитров, той реши да се разделим. Бих искал да му благодаря за възможността да го тренирам. Желая му всичко най-добро в бъдеще, както в кариерата му, така и в личния живот", съобщи Ботини.
Той стана треньор на Димитров в началото на 2021 г., когато българинът заемаше 19-о място в световната ранглиста. В този период Димитров се движеше между №16 и №37 в света. При съвместната им работа българският тенисист достигна четвъртфинал на Australian Open 2021, както и два полуфинала в Мастърс турнирите в Индиън Уелс (2021) и Монте Карло (2022).
Преди време Димитров работеше с Даниел Валверду (2016-19), с когото постигна най-големите си успехи и спечели финалния Мастърс в Лондон през 2017 г., извел го и до №3 в света. По-късно българинът за кратко работи и с Андре Агаси.
Следващият турнир, в който Димитров ще играе е Sofia Open (25 септември-2 октомври).
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!