Свързани новини

30.04.2009 17:21

Болидите във Формула 1 стават по-тежки от 2010 година

Видян 2938 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна
ФИА предотврати варианта Формула 1 да се превърне в "състезание за жокеи", след като от централата взеха решение да се увеличи официално теглото на болидите с 15 килограма от следващия сезон. Промяната се наложи, тъй като високите пилоти като Роберт Кубица са поставени в по-неизгодно положение от по-ниските си колеги. Нововъведената система KERS, която дава мощност на колата с натискането на един бутон, тежи от 25 до 30 килограма и заедно с колата и пилота общото тегло сега трябва да бъде най-много 605 килограма. Кубица кара само в Бахрейн през миналата седмица със системата KERS, докато по-ниският му съотборник в БМВ Заубер Ник Хайдфелд е с нея от самото началото на сезона. Според новите технически правила за 2010 година, които бяха публикувани на сайта на ФИА, минималното тегло на кола и пилот от следващия сезон трябва да е до 620 килограма. Босът на БМВ Заубер Марио Тайсен изрече фразата, че Ф1 може да се превърне в "надпревара за жокеи" през миналата седмица, тъй като само по-ниските и малки пилоти ще имат предимство от нововъведението. Днес обаче стана ясно, че лимита за тегло е увеличен, за да се компенсира въвеждането на системата KERS.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма

към хороскоп хороскоп

риби