"Във Формула 1 имаме всякакви отбори с различни характеристики. Те работят в различни държави, под различно законодателство и всеки има собствен начин на работа. Следователно не е толкова просто и ясно да се правят структурни промени като просто се намалят разходите линейно. Наясно сме, че Формула 1, а и целият свят в момента, преминава през много трудно време заради пандемията. Но това не е моментът да се действа прибързано и има риск да се вземат решение на гърба на извънредното положение, без да оценят всички последствия", допълни Биното.
Директорът на "Ред Бул" Кристиан Хорнър също е против свалянето на тавана под 145 млн. По-малки отбори обаче искат допълнително свиване на разходите, а от "Макларън" призоваха лимитът да е 100 млн. Според Биното това ще доведе до по-лошо бъдеще за спорта.
"Формула 1 трябва да е върхът на моторните спортове от гледна точка на технологии и представяне. Трябва да е атрактивна за производителите на автомобили и за спонсорите, които искат да бъдат свързани с най-престижната категория. Ако ограничим прекалено разходите, има риск да намалим значително нивото и да се доближим до по-долните класи", каза още Биното.
"Ферари" подкрепя идеята да има две групи във Формула 1 и да има по-голям бюджет за големите отбори, които влагат повече ресурси в разработването на автомобилите и продават части на по-малките тимове. "Скудерията" иска и да защити служителите си. За разлика от повечето тимове, най-вече тези във Великобритания, които освободиха временно голяма част от служителите си по време на пандемията, за да се възползват от държавна помощ за заплатите, "Ферари" запази всички в екипа си. Според Биното тимът има "морален дълг" да се грижи за служителите си и да предпази работните им места.
"Хората не трябва да забравят, че компании играят роля и в социалната структура на една нация. Те не са тук, само за да правят печалба", допълни директорът.
Източник: Сега
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?