Теодосий Спасов е първият солов изпълнител, свирил на всички континенти. По покана на проф. Христо Пимпирев, ръководител на 28-та Българска антарктическа експедиция, той бе включен в състава на последната група, заедно с китариста Християн Цвятков, предава Оffnews.bg.
Вдъхновени от уникалната красота и природа на Ледения континент, те композираха 10 нови творби, като: „Танц с пингвини”, „Куцото куче”, "Вълчият залив”, "Да те чакам вечно мога аз”, „Тигрите на Дрейк”, „Жажда за свобода” и „Живеещият в камъните – Living in Stones (Livingston)”.
Насред колонии от пингвини и тюлени двамата музиканти изпълниха част от композициите, а животните не само не се уплашиха, но дори харесаха музиката и слушаха с голямо внимание.
В събота (8 февруари) на обновената Испанска база „Хуан Карлос I” беше изнесен първият по рода си концерт на Антарктида пред публика от испански и български полярници. Бяха изпълнени три от новите композиции, както и импровизации на испанско фламенко и българско хоро.
Снимки: Facebook
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед