Оркестърът на двореца Шьонбрун – Виена идва в София с концерт под открито небе. Гала вечерта е посветена на творчеството на австрийската музикална династия Щраус. Събитието ще се проведе на 8 август на площад Св. Александър Невски и се осъществява с подкрепата на Столична община. В продължение на два часа и половина 24 музиканти и 2-ма солисти ще потопят публиката в музикалния свят на Щраус.
Специално светлинно-визуално шоу ще допълни магията под звездите. Планираният летен концерт в България е в концепцията на второто най-значимо събитие за Виенската филхармония – летния концерт под открито небе, който се провежда в пъстрите градини на забележителния дворец Шьонбрун. Дворцовият оркестър вече над 25 години е привилегирован да свири в един от най-красивите и романтични замъци в света. Той има интернационален състав, а репертоарът включва произведения на В. А. Моцарт, династията на Щраус и техни съвременници.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в