На 4 април Нов симфоничен оркестър ще изнесе концерт в Александровска болница по инициативата си „Музиката лекува“!
Нов симфоничен оркестър има партньорство с Алексндровската болница от 2012 година. Медици, служители и пациенти от Психиатричната клиника са специални гости на концертите на оркестъра и не заплащат билети за вход.
Оркестърът изнася концерти и в самата болница, като част от музикотерапията на пациентите от Психиатричната клиника. Тази инициатива не беше прекъсвана дори и по време на Ковид-кризата.
11-ти април е световен ден за борба с Шизофрения /заболяване на мозъка, което засяга основни психични функции/ – един процент от населението на земята страда от коварната болест.
Нов симфоничен оркестър ще изпълни:
ЙОХАН СЕБАСТИАН БАХ Ария от Оркестрова Сюита №3 в ре мажор, BWV1068
ХЕЙНРИЧ ИГНАЦ ФРАНЗ БИБЕР Баталия А
ЯН СИБЕЛИС Импромтю за струнен оркестър, оп. 5
АНТОНИО ВИВАЛДИ Концерт за струнен оркестър в сол минор, RV 156
Инициативата се осъществява с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед