Свързани новини

01.04.2014 16:14

ДА! Топ 3 на сладоледа в София

Видян 4261 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Сезонът на сладоледа дойде и за онези, които обичат да си угаждат е важно кой е най-добрият в града. Направихме си труда да класираме, по азбучен ред, иначе е трудно, трите топ места, където можете да си вземете разхладителния десерт. Както при ресторантите златният ни стандарт е телешкото, в сладоледената ранглиста за основен ориентир ни послужи сортът йогурт. Не че покрай вкуса на киселото мляко не сме изпробвали и повечето други вариации на представените брандове. Доверете се на нашите съвети:


Венки


Кюшето на бул. Витоша и ул. Солунска това лято ще бъде гореща точка, тъй като през юни започва ремонт на долната част на новообразуваното и провинциалеещо стъргало. Засега обаче всичко е мирно и тихо. Сладоледът на Венки е италиански и то от много добра марка, която трябва да опознаете и с шоколадовите й неща. Освен йогурта, който много харесваме, различните вариации на тема шоколад са наистина изкусителни. Сладоледът не е евтин, но пък е наистина качествен и доста по-здравословен от други, продавани на същата улица. Две топки ще ви излязат около 5 лева, но ще останете доволни. В непосредствено съседство до Венки продават гръцки сладолед, който не е лош, но няма класата на комшиите си.


Конфети


Сладоледената витрина е това, което посреща гостите на приятното заведение откъм ул. Граф Игнатиев. Малко под 3 лева струва минималната порция, която включва две топки. Ако седнете вътре, ще трябва да си поръчате поне 3, които ще ви сервират в красива чаша. Едната от тях със сигурност трябва да бъде йогурт, за да опитате колко са добри италианските майстори на заведението, а другите могат да бъдат нещо от шоколадовите варианти – например Нутела, който ние също горещо препоръчваме (нищо, че става дума за нещо мразовито, което се нарича сладолед).


Чил бокс


Друго централно кюше – на ул. Раковски и ул. Граф Игнатиев също е заето от хитова сладоледаджийница. Нейната площ бе съкратена поради нанасянето на оригинален бранд за хот дози на половината от предишната територия на заведението. Забавното в него е, че човек първо сам си „налива” сладоледа от машината – чист гръцки замразен йогурт или такъв с овкусяване на манго и какво ли не още. После пак сам добавя плодове – ние слагаме задължително пресен ананас, ягоди и нар,а вие можете ядки, стафиди, шоколадови и други украси по совй вкус. Накрая се претегля комбинацията и плаща нещо между 4 и 5 лева в общия случай срещу 150-200 грама наслада.




Етикети
,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Никола Цолов ще кара догодина във ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Бате Гошо:

 

- Какво е секс прaвилото за есента?

- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!

 

към хороскоп хороскоп

риби

Някои новини ще ви принудят да преосмислите подхода си

Някои новини ще ви принудят да преосмислите подхода си