Свързани новини

31.05.2020 09:05

Бионсе призова за справедливост за убития афроамериканец

Видян 2125 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Световната звезда Бионсе поиска "справедливост" за Джордж Флойд, афроамериканеца, който почина в Минеаполис при полицейски арест и призова за участие в петиция, която вече е събрала повече от 7 милиона подписа, съобщи БГНЕС.


„Ние имаме нужда от справедливост за Джордж Флойд“, казва певицата в 50-секундно видео, публикувано в Instagram, където тя има 147 милиона последователи.



"Всички бяхме свидетели на убийството му посред бял ден. Ние сме съкрушени и обезкуражени", казва тя на фона на пиано. "Не говоря само за цветнокожите. Независимо дали сте бял, черен, метис или нещо друго, сигурна съм, че се чувствате отчаяни от расизма, който съществува в Америка днес".


„Вече не можем да гледаме в друга посока“, добави 38-годишната знаменитост, самата тя афроамериканка. "Джордж е нашето семейство (...), защото е американец. Твърде много пъти сме виждали тези жестоки убийства и няма никакви последствия".


"Да, някой е бил обвинен, но правосъдието все още не се е произнесло ", казва тя.


В профила й в Instagram е добавен линк към официалния й уебсайт, който показва снимка на Джордж Флойд, с хаштага „Не можем да дишаме повече“, с препратка към последните думи на Флойд, умолявайки белия полицай да отпусне хватката си.


Петицията, стартирана на сайта Change.org, в настояване за справедливост, и в която Бионсе кани интернет потребители да участват, вече е събрала повече от 7 милиона подписа, което прави петиция най-популярна в историята на сайта. Тя бе подкрепена и от звездите Ариана Гранде и Карди Б.


Други американски знаменитости също надигнаха глас, за да осъдят смъртта на Джордж Флойд.


"През последните дни степента на отчаянието, гнева и тъгата, които изпитвам, ме завладя", написа певицата Риана под снимка на Джордж Флойд в профила й в „Инстаграм“


„Дерек Шовин ме преследва!“, казва тя за полиция, обвинен в убийство по непредпазливост, и осъжда „убийствата и линчуванията ден след ден“.


"Уморих се да виждам черни мъже да умират", каза през сълзи чернокожият американски рапър Килър Майк в Атланта, докато говореше. "Искаме системата, която прилага системен расизъм, да бъде изпепелена", заяви той, докато призоваваше протестиращите в Съединените щати да се успокоят.


 

 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Трима души са открити мъртви в общежитие в Ловечшко

Има задържан по случая с откритите три тела в Угърчин

Трима души са открити мъртви в общежитие ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Диня и жена не се избират. Това си е чист късмет!

към хороскоп хороскоп

дева

Внимавайте с документите

Днешният ден ще премине под знака на интензивната