28.10.2020 17:24

Защо след 6 месеца държавата пак не е готова за К19

Видян 5121 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Повече от половин година след пълния локдаунд, няма никаква видимост страната ни да е по-подготвена за обещаната втора К19 криза. Напомняме, че през пролетта се твърдеше, че един от аргументите за пълното затваряне е именно  “подготвяне на здравната система” за вълната, която ще дойде есента. Сега обаче излиза, че в крайна сметка властите не се възползваха на скъпоструващата за икономиката почивка, за да направят каквото и да било.


С колко е увеличен капацитетът на болниците?”, запита в тази връзка журналистът от Свободна Европа Полина Паунова. Според справка още през март-април интензивните легла бяха под 2000 и тогава от НОЩ твърдяха, че няма място за паника и ще има нови места. „За шест месеца колко хиляди са тия интензивни легла, че при 149 случая (в интензивни отделения) в болниците няма места за прием?”, недоумява сега Паунова.


 Защо се оказа, че много болници в страната нямат и


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата