03.02.2010 17:59

Защо няма пари? -31% ДДС, - 43.4% от мита

Видян 2711 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Защо се налага да се закриват болници? Защо се бавят по 2-3 месеца майчинските и парите на докторите и аптеките? Защо не се плащат 2 милиарда, дължими на фирмите от държавата? Защо никой не забелязва, че убиването на потреблението убива икономиката?


Въпросите висят във въздуха, докато гоним потупване по рамото от ЕС и си плащаме кредитните рейтинги на агенции, които изкарваха Енрон отличник в деня на фалита му, както и на Уолстрийт джърнъл да ни хвали.


Междувременно окончателните данни за изпълнението на бюджет 2009 г. показаха голата истина. А тя е неизпълнение на основния данък ДДС с 31% (за 2008 г. минусът е 2%), неизпълнение на заложените мита с 43.4% и на акцизите с 9.8% при преизпълнение за всяка от предните 10 години.


Вместо да се занимава с насърчаване на потреблението, за да пълни хазната, държавата (в лицето на шефовете на Националната агенция по приходите) си е втълпила полицейско–прокурорски функции да разследва собственост, приходи и разходи на медии, които апропо са прозрачни и регистрирани по всички законни пътища.


Първо погнаха телевизия СКАТ и вестник 19 минути, следващите в списъка на непослушните медии са Шоуто на Слави и фирмите на Маги Халваджиян – всички критикуващи властта и особено Симеон Дянков.


Вместо да стори услуга на премиера, в чието име уж с прави всичко, обаче войната с медиите е с обратна сила.


Историята на 19 минути показва, че и при предишното правителство имаше подобна поръчка към НАП и при това беше от същото място – кръга Капитал, на чиито мераци да използва държавата както му скимне, явно пречим.


В края на 2008 г. - началото на 2009 г. подобна поръчка трябваше да изпълни печално известната Мургина и не след дълго се раздели с поста си, понеже бе разкрита. Тогавашата шефка на НАП тези дни ще се изправи пред съда. Но съдбата й явно не е достатъчно добър урок. А историята, казват древните, била учителка на живота и вестителка на мърдостта...


Духът на Мургина явно още живее в някои хора в НАП, след като нещата се повтарят година по-късно, уж в полза на новото правителство. Защо ли?


Ами баш хората на Мургина са си на мястото, никой не ги е бутнал. Както, между другото, беше и в Топлофикация година след Вальо Топлото.


Сега, след още 2 години, цялата компания вече е изправена пред Темида. В живота има справедливост!




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!

 

към хороскоп хороскоп

скорпион