Свързани новини

07.12.2011 14:57

Зърнари въртят 400 млн. лева в сивия сектор

Видян 2626 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Между 400 и 450 милиона лева се въртят на сивия пазар на зърно у нас, пише вестник Марица. Върху тях не се плаща данък печалба и не се начислява ДДС, заяви председателят на Софийска стокова борса Васил Симов пред в-к "Република", цитиран от actualno.com. За 20 години нито едно правителство не е успяло да извади бизнеса със зърно на светло. "Тази година добивът на пшеница е 3.8 млн. тона, а цената вървеше между 350 и 400 лв. за тон. Според редица социологически агенции, сивият сектор в производството и търговията със зърно е 30-35%. Така, ако го изчислим, излиза, че 400-450 милиона лева се въртят на сивия пазар на зърно у нас", обясни Симов. Председателят на стоковата борса вече 20 години се бори търговията със зърно да се изкара на светло, но за съжаление не е имало политическа воля, за да се извършат нужните законови промени. Всъщност за близо половин милиард лева в сивия сектор не се плаща данък печалба и не се начислява ДДС, каза още Васил Симов.


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

лъв